Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması bu yıl üçüncü kez düzenleniyor.

Basın Danışmanlığı
09.04.2021
A+
A-

Kültürel Mirası Yaşatmak için Kadın Kooperatifleri ile İş birliği 

Yarışmanın bu yılki önemli özelliklerinden biri de bölgesel kadın üretimini desteklemek için kadın kooperatifleri ile yapılan iş birliği. Müze mağazalarındaki ürün ihtiyaçlarının bölgesel kaynaklarla iş birliği içerisinde çözülmesi amacıyla kadın kooperatifleri ile bağlantı kuruluyor. Böylece, kadın kooperatiflerindeki kadın emeğinin doğru hedef kitleyle buluşturulması hedefleniyor.

Geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmek amacıyla 5 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin dört bir yanından kadın tasarımcı ve üreticiler 5 ayrı kategoride yarışacak.

Takı, Tekstil, Ev & Dekorasyon, Kahve Seti kategorilerinde satışa sunulmaya hazır ürünler yarışırken; illüstrasyon kategorisinde yaratıcı çizgiler arasından seçim yapılacak. Yarışma, www.anadolununkadingucu.com adresi üzerinden 30  Nisan  2021’e kadar başvuruları kabul ediyor.

Jüri, 5 kategoride finalistler arasında değerlendirme yaptıktan sonra her kategorinin birinci sonuçları Haziran  2021 tarihinde açıklanacak. Birincilere 10 bin TL ön alım garantisi veren yarışmada, yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla; bölgedeki kadın üreticiler ilgili müze mağazalarının tedarikçi listesine de alınacaklar.

Ek1- Basın Bülteni

Ek2- Anadolu Kültürel Girişimcilik Yönetim Kurulu Üyesi Ege Bağlıkaya Fotoğrafı

Ek3- Anadolu’nun Kadın Gücü Yarışması Proje Yürütücüsü Seçil Şendağ Fotoğrafı

Ek4- 2020 Takı kategorisi 1.cisi Defne Kayacık Ürün Fotoğrafı

Ek5- 2020 Tekstil kategorisi 1.cisi Nilgün Arıca Ürün Fotoğrafı

Ek6- 2020 Ev&Dekorasyon  kategorisi 1.cisi Semiha Kan Ürün Fotoğrafı

Ek7- 2020 Kahve Seti kategorisi 1.cisi Gülbün Gürkan Oğuz Ürün Fotoğrafı

Ek8- 2020 İllüstrasyon kategorisi 1.cisi Fatma Aydoğdu Torbacı Ürün Fotoğrafı

Ek9- 2020 Takı Kategori 1. Defne Kayacık Tasarımcı (Studio Deka)

Anadolu Kültürel Girişimcilik Genel Müdür Yardımcısı Barış Üstünkaya

2020 Tekstil Kategori 1. Nilgün Arıca( Tasarımcı &İllüstratör) ve Ebru Kadıoğlu (Tekstil Üretim ve İhracat Müdürü).(Fotoğraflardaki kişilerin isimleri soldan sağa sıralanmıştır.)

zonguldak escort bayan

REKLAM ALANI