Ali Düşenkalkar Gönül Dağı dizisinin izleyicilerinin gözdesi oldu

Gönül Dağı’nın “Düğüncü Muammer”i Ali Düşenkalkar İzleyicilerin Gözdesi Oldu

Ali Düşenkalkar Gönül Dağı dizisinin izleyicilerinin gözdesi oldu

Her hafta Cumartesi akşamları TRT 1’de izlenme rekorları kıran Gönül Dağı, seyircilere sıcak aile atmosferini sunan senaryosu, büyüleyici Anadolu görüntüleri ve usta oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Dizide düğüncü Muammer karakterini başarıyla canlandıran Ali Düşenkalkar da Gönül Dağı ailesinin en çok sevilen isimlerinden… Düşenkalkar, dizide düğünlere şarkıcı, davulcu, oyuncu, köçek götüren ve eğlenceyi coşturan Düğüncü Muammer karakteriyle büyük beğeni topluyor.

Muammer’e Dede Olma Müjdesi!

Dizide, kış mevsimi nedeniyle düğünlerin azalması Muammer’in işlerini azaltıp moralini bozarken, bu hafta yayınlanacak 10. Bölümde, onu, sevinçten havalara hoplatacak müjdeli haberler bekliyor. Eşi Döndü, gelini Cemile’nin hamile olduğunu düşünerek Muammer’e müjdeyi veriyor: “Dede olacaksın!”.

Oğlu Veysel’le yıldızı çok barışmasa da torun haberi düğüncü Mummer’i mutluluktan havalara uçuruyor.

“Seyirciden Sıcak Kucaklama”

Eskişehir Sivrihisar’da çekilen, “Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi’nin hikayelerinden uyarlanan Gönül Dağı’nı, seyircilerin ilk bölümden itibaren kucakladığını belirten Ali Düşenkalkar, “Seyirci artık aynı klişe konulardan sıkılmıştı. Gönül Dağı, aile bağları, küslükler, sevinçler, gelenekler, görenekler, yani bizim kültürümüzü ekranlara yansıtan güzel bir iş oldu. Yapım ekibi bana senaryoyu getirdiğinde de çok sevmiştim. Ayrıca bir macerası olan dizi Gönül Dağı, uçak macerası da çok sevildi…” dedi.

“İl Dışı İş, Oyuncu İçin Kendini Yenilemedir”

Gönül Dağı’ndan önce yaklaşık 4 yıl boyunca Adana’da ve Ildır’da çalıştığını, şehir dışı işleri sevdiğini kaydeden usta oyuncu sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ben İstanbul dışında da daha önce çalıştım. Yaklaşık 4 yıl boyunca Adana’da ve Ildır’da çalıştım. İl dışı çalışması eğer başka bir meşgaleniz yoksa, bir oyuncu için kendini yenileme adına önemlidir, hani bir yerden bir yere taşınırsınız ya öyle birşey… Eskişehir Sivrihisar’daki çekimlerimiz çok güzel gidiyor. Gerek yapım şirketimiz, yönetmenimiz tüm oyuncu arkadaşlarımızla birlikte bir aile gibi olduk. Gönül Dağı, TRT’nin en başarılı ve sevilen yapımlarından biri oldu bu da bizi çok mutlu ediyor. Çalışmalarımızın karşılığının seyirci tarafından verilmesi, dizimizin seyirci tarafından kucaklanması bizim için mutluluk verici…

Bir yanıt yazın