Akustikhane’nin yeni yıldız adayı Ege Yağız yeni şarkısını müzikseverlerle buluşturdu

Akustikhane Beliz ve Yağmur Bakar gibi genç ve başarılı isimleri müzikseverlerle buluşturmasının ardından bu sefer de Ege Yağız'ı müzikseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

Akustikhane’nin yeni yıldız adayı Ege Yağız yeni şarkısını müzikseverlerle buluşturdu

Türkiye’nin en çok izlenen canlı müzik kanalı Akustikhane, bir canlı müzik kanalı olmanın yanı sıra yeni kurduğu müzik yapım şirketi Akustikhane Records’la, müzik sahnesine yeni isimler armağan ediyor.

Şimdiye kadar Beliz ve Yağmur Bakar gibi genç ve başarılı isimleri müzikseverlerle buluşturan Akustikhane Records, 2021 yazının sevilen şarkıları arasına girmeye aday bir eseri daha kaydetmenin mutluluğunu yaşıyor. Ege Yağız’ın, anlamlı sözleri ve modern düzenlemeleri ile dikkat çeken “Anlatmak Zor” adlı şarkısı, farklı bir pop müzik arayışı içinde olan dinleyenlerin beğenisine sunuluyor.  Hemen dillere dolanan “Anlatmak Zor”, dijital müzik platformlarında dinlenebiliyor.

“Her şeye rağmen, yaşamak güzel, sevmek güzel”

Ege Yağız, “Anlatmak Zor” adlı şarkısının ilham kaynağını şöyle ifade ediyor: “Bu dünya, bu hayat, yalnız başına göğüslemek için fazla karmaşık, fazla zor. Anlattıklarım bu gerçeğe de dikkat çekiyor. ‘Anlatmak Zor’ bu mesajı taşıyor. Tüm dinleyicilerime, hayat bazen çok zor gelse de, bazen oynamıyorum deyip oyundan çıkmak istesek de bu duygularda yalnız olmadığımızı ve bize ihtiyacı olan insanların bizden sorumluluk almamızı beklediğini hatırlatmak istiyorum. Her şeye rağmen, yaşamak güzel, sevmek güzel.”

“Gençliği kasıp kavuran nihilist tavırdan neslimi korumaya çalışıyorum”

1990 İzmir doğumlu Ege Yağız‘ın müzikle ilişkisi, ailesinin 5 yaşındayken hediye ettiği piyanoyla başladı. Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ege, “Beynim” adlı ilk şarkısını da üniversitedeyken yazdı. Ege Yağız’ın, Akustikhane ile yolunun kesişmesiyle “Anlatmak Zor” adlı şarkısı ortaya çıktı. Dinleyicilerinin yakından takip ettiği Ege Yağız, insanların hayatına dokunan eserler ortaya koyabilmenin, hem yaralara hem sevinçlere ortak olabilmenin dünyadaki en anlamlı şey olduğunu belirterek şunları söylüyor: “Bu anlamın, bu gücün bilinci kapsamında dünya gençliğini kasıp kavuran nihilist tavırdan neslimi korumaya çalışıyorum. Dinleyicimi hayata sarılmaya davet ediyorum.”

Bir yanıt yazın