Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Ahmet Turan Köksal’ın ” Camtaşı ve Ustura” adlı kitabı raflarda

Yazar Ahmet Turan Köksal’ın kaleme aldığı, günümüz İstanbul’undan 19. yüzyıl Osmanlı’sına uzanan eğlenceli, sürükleyici ve zekice kurgulanan sıradışı bir zamanda yolculuk hikâyesi, Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları serisinin devam kitabı Camtaşı, 7 Ocak tarihinden itibaren hep kitap logosuyla raflarda yerini alacak.

Basın Danışmanlığı
11.01.2022
A+
A-

Mimar ve yazar Ahmet Turan Köksal’ın kaleme aldığı, “Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları” serisinin devam kitabı Camtaşı, 7 Ocak tarihinde hep kitap logosuyla raflarda yer almaya hazırlanıyor.

İlk kitap Ustura ile 2010 yılının İstanbul’undan Haseki’de bir hamama uzanan Mimarlık Fakültesi Dekanı Mustafa Ayas Ofyaz’ın yolculuğu bu kez, 1820’li yıllarda, II. Mahmut’un payitaht olduğu dönemde devam ediyor.

Yazar Ahmet Turan Köksal, II. Mahmut’un yavaş yavaş tezahür eden ıslahatlarıyla Osmanlı düzeninin değiştiği bir zamanda, kendini Baruthane’de bulan Mustafa’nın zekâ oyununa dönen hikâyesini anlatıyor.  Köksal, tarihin bu kanlı yeniçeri ayaklanması dönemini tatlı dili ve yerinde bir mizahla okura aktarıyor. Zaman zaman kahkahalarla okuyacağınız Camtaşı’nın, ne kadarı hikâye ne kadarı gerçek bilinmiyor. Bilinen tek şey, zekice kurgulanan bu oyunda hem kovalanan hem kaçılan tek mevhumun zamanın ta kendisi olduğu.

İçeriğinde Ahmet Turan Köksal’ın çizimlerinin de yer aldığı Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları serisi, okuru geriye döndükçe değişen, bugünden baktığımızda tekrar tekrar şekillenen bir dünyaya davet ediyor.

İncelikli, eğlenceli, sürükleyici ve zekice kurgulanan Camtaşı, serinin ilk kitabı Ustura ile birlikte, 7 Ocak tarihinden itibaren raflarda olacak.

Kamil Hızer / Magazinname.com

@kamilhizer

@magazinnameoffical

REKLAM ALANI
ETİKETLER: