adL’den doğayı sanatla harmanlayan bir koleksiyon

Türkiye’nin lider perakende markası adL, sanatın gücünü modanın ruhuna taşıyor

adL’den doğayı sanatla harmanlayan bir koleksiyon

Türkiye’nin lider perakende markası adL, sanatın gücünü modanın ruhuna taşıyor. Bir grafik tasarım öğretmeninin sulu boya eserlerini, giyilebilir koleksiyona dönüştüren adL, geçirilen zor günlerde paylaşmanın ve birlikte üretmenin gücünü adL for art koleksiyonu ile aktarıyor. Sanatın duygusuyla modanın çizgisini bir arada buluşturan adL, yüzde yüz doğal kumaşlardan hazırladığı koleksiyonuyla sektöre yeni bir soluk getiriyor.

 Kadın giyiminin öncü markası adL, öğrencilerinden uzak kalan bir resim öğretmeninin sanat tutkusunu doğa ile birleştirerek modaya aktarıyor. Resim öğretmeni ve illüstrasyon sanatçısı Hülya Güney, hayalleri gerçekleştirmenin hiçbir zaman geç olmadığına öncülük ederken, adL ile birlikte tüm kadınlara pusula oluyor. Kendine inanan, ‘ben de yapabilirim’ diyen herkesi tek bir çatı altında bir araya getiren adL, hazırladığı koleksiyonla sanatın özünü keşfetme çağrısında bulunuyor.

Kendi doğasına dönüşen bir yolculuk…

Tamamen doğal kumaşlar kullanılarak hazırlanan “adL for art” koleksiyonu; sulu boya resimlerinin aktarıldığı gömlekler, elbiseler, t-shirtler ve kimonolarla her biri özel bir sanat eseri sunuyor. Herkesin özünde yetenekli ve değerli olduğunun altını çizen ve özellikle ünlü bir isimle çalışmayı tercih etmeyen adL, resim öğretmeni ve illüstrasyon sanatçısı Hülya Güney’in eserlerini modaya aktararak sanatın her bedende hayat bulmasını sağlıyor. İstediğimiz gücün aslında kendi doğamızda var olduğunu gösteren koleksiyon, ihtiyaç olan gücü verirken doğal değerlere saygı duruşu gösteriyor.

Sınırları ortadan kaldıran ve çeşitliliğinin önemini gözler önüne seren adL, doğadan sanata sanattan hayata bir yolculuk sunuyor. “adL for art” koleksiyonu modern şıklığı kadınlarla buluştururken iz bırakan bir deneyim yaşatıyor. Duyguları üzerinde bulunan çizimlerle hissettiren kıyafetler, sanat çatısı altında umut ışığı oluyor.

Bir yanıt yazın