Diş Teli Fiyatı

Hepimizin ortak sorunu olan dişlerimiz çeşitli sebeplerden dolayı beğenmeyebiliriz. Bunun için çoğu kişi diş teli tedavisini dener. Diş teli taktırma amacı dişlerin uyum ve düzen içerisinde büyümesidir. Diş teli tedavisi ortodontist tarafından yapılır. Ortodonti dişten kaynaklı olan ağız ve yüz bozukluklarının gidermesi amacı ile diş teli tedavisini uygulayan diş hekimliği dalıdır.

Diş teli

Ortodontist ise ortodonti tedavisini yapan kişiye verilen isimdir. Ortodonti tedavisi sadece dişleri ayrık olan kişilere yapılmaz. Dişi kırık, çene yapısı bozuk yahut dişi çıkmayan kişilere de bu tedavi uygulanır. Fakat en çok diş yapısı bozuk olan kişilere bu tedavi uygulanır. Bu tedavi sayesinde her yaştaki insan güzel bir gülümseme kazanabilir.

Güncel (Ortodonti) Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları yıllara göre değişkenlik gösteren bir piyasanın içerisindedir. Günümüz yani 2021 fiyatlarına göre diş teli piyasası 2.500 TL ila 6.500 TL arası değişikli göstermektedir. Tek çeneye takıldığında 2.500 TL ile 3.500 TL; çift çeneye takıldığında ise 4.500 TL ile 6.500 TL arasındadır.

Diş teli fiyatları

Diş Teli Tedavisi Çeşitleri

Diş teli tedavisi için tek bir çeşit değildir. Tedavi türleri takılan telin yapıldığı maddeye göre değişiklik gösterir. Bu tedavi türleri 4 çeşittir.

  • Porselen Diş Teli
  • Metal Diş Teli
  • Şeffaf Plak
  • Lingual Diş Teli

Porselen Diş Teli Fiyatları

Porselen diş teli görsel açıdan dişlerine oldukça düşkün olanların daha fazla tercih ettiği bu yöntem şeffaf diş teli olarak da adlandırılır. Fakat normal bir metal kadar dayanıklı olmadığı için tedavisi yaklaşık 2 yıl kadar sürmektedir.

Diş teli hesaplama

2021 Metal Diş Teli

Diş teli 2021

Dayanıklı olduğu için hem hastalar hem de sağlıkçıların tercih ettiği bu tedavi yöntemi 2 yıl sürmektedir. Fakat istenilen sonuç daha güzel çıkmaktadır.

Şeffaf Plak

Diş teli olmamasına rağmen bu da diş ortodonti tedavisine girmektedir. Çünkü bu şeffaf plak diş telini reddedenler için yapılmış ve düzenli olarak kullanır ise sonuç güzel olabilir.

Lingual Diş Teli Fiyatları

Dişlerin arkasına takılır ve diş teli asla gözükmez. Genellikle yetişkin hastaların tercih ettiği bu yöntemin süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ortalama 2 yıldan başlar.