Üsküdar Belediyesinden dünya şampiyonu sporcuya destek

Üsküdar Belediyesinden dünya şampiyonu sporcuya destek

Üsküdar Belediyesi’nin katkısı ile dünya şampiyonasına gittiğini ifade eden Kiraz, yeni şampiyonluklar getirme sözü verdi.

Ünlü oyuncunun zor günleri
Dj Suat Ateşdağlı ve Ozan Doğulu aynı sahnede buluştular
Ayla’nın ön gösterimi yapıldı

02-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Bilek güreşi Dünya şampiyonasına Büyük Bayanlar 50 kg kategorisinde sporcumuz Esra Kiraz katıldı. 15 rakibin olduğu bu kategoride sol ve sağ kolda Esra Kiraz Dünya şampiyonu oldu.

Her iki kolda da yenilgisiz finale çıkarak Slovakyalı ve Kazakistan’lı rakiplerini yenerek büyük bir başarı elde eden milli sporcuya Üsküdar Belediyesi 10 bin lira ödül verdi.

Ödülünü Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in elinden alan Esra Kiraz, 10 yıldır bilek güreşi sporu ile ilgilendiğini belirterek, “Sol ve sağ kolda 20 kez Türkiye şampiyonu oldum ve hiç yenilmedim. 5 kez Avrupa Şampiyonu, 4 kez Dünya Şampiyonu oldum” dedi.

Üsküdar Belediyesi’nin katkısı ile dünya şampiyonasına gittiğini ifade eden Kiraz, yeni şampiyonluklar getirme sözü verdi.

Ödül töreninde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Esra Kiraz gibi birçok sporcumuza destek veriyoruz. Geçtiğimiz yıl dünya ikincisi olduğunda Esra kızımız yanıma gelerek bir dahaki sene şampiyon olacağı sözünü vermişti ve bu sözünü tuttu” diye konuştu.

Esra Kiraz, 2-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasına Büyük Bayanlar 50 kg kategorisinde yarıştı. 15 rakibin olduğu bu kategoride sol ve sağ kolda Esra Kiraz Dünya şampiyonu oldu. Her iki kolda da yenilgisiz finale çıkarak Slovakyalı ve Kazakistan’lı rakiplerini yenerek büyük bir başarı elde etti.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0

COMMENTS

WORDPRESS: 0